Zajęcia akademickie z biologii

Nasza szkoła współpracuje z uczelniami takimi jak UAM, Uniwersytet Medyczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. W ramach tej współpracy nasi uczniowie w kasach o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczą w zajęciach akademickich na tych uczelniach.

Tak było 24 października, kiedy uczniowie z klasy 3 o tym profilu na zajęciach akademickich zapoznawali się z pracą ratowników medycznych i lekarzy w Centrum Symulacji Medycznej, które szkoli i uczy studentów z Polski i zagranicy. Nowoczesny sprzęt umożliwia poznanie procedur medycznych, a symulacje gabinetów, sal operacyjnych czy mieszkań zapewnia szkolenie i naukę przyszłych lekarzy i ratowników medycznych.

Kolejnym równie ciekawym i szerzej przedstawiającym znaczenie i zastosowanie w takich dyscyplinach jak kryminalistyka, był wykład na temat „Znaczenia okrzemek w kryminalistyce” prowadzony przez panią doktor Sofię Celewicz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dla wszystkich klas biologiczno- chemicznych. Fascynująca wiedza dotycząca mało docenianych okrzemek i możliwość ich wykorzystania do np. określania miejsca i przyczyny śmierci oraz okoliczności popełnienia przestępstwa pokazuje jak niesamowita i potrzebna jest wiedza biologiczna.