Uczniowie uczniom

6 stycznia 2013 roku, pomimo wielu trudności i przeciwności losu, nasz chór szkolny wystąpił w kościele św. Marcina w Poznaniu. Był to koncert kolędowy, zatytułowany: „Uczniowie uczniom”. W repertuarze znalazły się kolędy autorstwa J. Maklakiewicz i S. Stuligrosza.

Koncert rozpoczął się o godzinie 11.45. W kościele panowała cisza od moment przyjścia dyrygenta chóru, absolwenta naszej szkoły Jacka Zająca. Koncert, z akompaniamentem organów, zaczął się od kolędy: „Wśród nocnej ciszy”. Następnie słyszeliśmy: „Z nieba wysokiego”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Cichą noc”, „W żłobie leży”, „Jasną Pannę”. Kolejną kolędę: „Kołysankę Maryi Panny” wykonała absolwentka naszej szkoły Laura Stecka, do której dopiero w refrenie przyłączał się chór. Następnie zmieniono klimat i zaśpiewano: „Przybieżeli do Betlejem”, a także „Narodził się Jezus Chrystus”. Cały koncert, który nie trwał dłużej jak 40 minut zakończyła najbardziej znana polska kolęda: „Bóg się rodzi”. Słowami „A słowo ciałem się stało i mieszkało między nami” koncert zakończył się brawami zadowolonej publiczności.

Martyna Hopcia