Tydzień Noblowski 2024

Październik już od czterech lat w III LO kojarzony jest z Tygodniem Noblowskim organizowanym przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego.

Jako szkoła partnerska będziemy przyglądać się tegorocznym laureatom w poszczególnych dziedzinach, a 10 października o godz. 12:50 (https://cwid.uw.edu.pl/projekt/tydzien-noblowski/ ) poznamy nazwisko laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, co stanie się przyczynkiem do dalszych działań z wykorzystaniem  materiałów przygotowanych przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego.

W ramach Tygodnia Noblowskiego maturzyści wprowadzą swoich młodszych kolegów humanistycznych klas akademickich w tajniki zagadnienia. Celem spotkań będzie przekazanie informacji o charakterze nagrody i jej fundatorze oraz zaznajomienie z sylwetką i twórczością ubiegłorocznego noblisty.

Tydzień Noblowski nie zakończy się 14 października, jak sugerowałby harmonogram, ale zainicjuje działania zainspirowane twórczością tegorocznego laureata.

Beata Błaszczyk

z uczniami klas akademickich