Tak było! Dzień Talentów 2019/2020 w III LO

Dzień Talentów 2020

W miniony wtorek, 18 lutego uczniowie klasy 1GA mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez studentów koła naukowego z Collegium Da Vinci. Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach corocznego Dnia Talentów odbywającego się w naszym liceum i pozwoliło uczniom na zdobycie wielu ciekawych doświadczeń. Działające z powodzeniem od ponad 20 lat na polskim rynku edukacyjnym Collegium Da Vinci stawia zdecydowanie na nowatorskie, innowacyjne metody, mające na celu podsycanie ciekawości uczniów, aby w każdym z nich pojawiło się indywidualne pragnienie zdobywania wiedzy. Takim podejściem uraczono również nas.

Zajęcia odbywały się w swobodnej atmosferze, która sprzyjała porzuceniu niepewności i otworzeniu się na siebie nawzajem. Rozpoczęliśmy od krótkiego przedstawienia się, a następnie kolejno wykonywaliśmy zaplanowane przez prowadzących zadania opierające się na zgłębieniu siebie i swoich ambicji.

Sposobność do rozmowy w parach lub grupach na dane pytania czy o dylematach dała nam również możliwość na lepsze poznanie swoich rówieśników i uświadomiła nam, jak mało możemy wiedzieć               o ludziach, których widujemy na co dzień, a także jak bardzo możemy się od siebie różnić.

Dzięki tym ćwiczeniom wielu z nas sprecyzowało swoje mocne i słabsze strony, a nawet dowiedziało się jak pracować nad mniej pożądanymi cechami. Określiliśmy rzeczy i wartości, które są dla nas ważne teraz, jak również te, które chcielibyśmy, żeby towarzyszyły nam w późniejszym czasie. Polecenia te nawiązywały znacznie do naszej przyszłości, więc staraliśmy się wyznaczyć cele, które chcielibyśmy zrealizować w dorosłym życiu.

Skłonienie do realnego myślenia o przyszłości już teraz pomoże nam wziąć los w swoje ręce i otworzyć się na szersze perspektywy. Uważam, że te warsztaty pomogły nam obrać właściwą dla nas drogę, tak więc teraz musimy zrobić co w naszej mocy, aby na niej zostać.

Żaneta – uczestniczka warsztatów