Spotkanie z radiowczynią Martą Kaczmarczyk

We wtorek, 12 grudnia br., klasy 3a i 3e brały udział w spotkaniu z radiowczynią Martą Kaczmarczyk w ramach lekcji języka polskiego. Pani Marta, która aktualnie jest związana zawodowo z Radiem Emaus opowiedziała uczniom o możliwościach rozwoju jakie stwarza praca w radiu. Podzieliła się własnymi doświadczeniami oraz chętnie odpowiedziała na wszystkie pytania zainteresowanej młodzieży. Uczniowie wykazali wyjątkowe zainteresowanie techniczną stroną funkcjonowania audycji radiowych oraz sposobami przygotowania się do audycji.

Dodatkowym atutem spotkania był Tascam, urządzenie rejestrujące dźwięk, które uczniowie mogli przetestować, by zobaczyć z jakim sprzętem pracują radiowcy.

Pani Marcie Kaczmarczyk jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas i interesujące spotkanie.

Justyna Tonak