ROLA ROZMNAŻANIA I PŁCI W ŚWIECIE ROŚLIN I ZWIERZĄT

11 października 2013r. uczniowie klasy 2f podczas sesji akademickiej pod tytułem „Rola płci i rozmnażania w świecie roślin i zwierząt” mieli zaszczyt zaprezentować wyniki swojej wielogodzinnej pracy. Aulę naszej szkoły zapełnili tłumnie uczniowie klas: 1e, 1f, 2c i 2f oraz przybyli z nimi nauczyciele i pani dyrektor. Wszystkich zaproszonych gości uroczyście przywitała para prowadzących – Julia Choromańska i Igor Salamonik.

Prelegenci zapoznali publiczność z podstawowymi pojęciami z zakresu genetyki oraz przedstawili różne aspekty płci w odniesieniu do świata ludzi, roślin i zwierząt. Zaprezentowali słuchaczom informacje dotyczące rozmnażania osobników w królestwie roślin i zwierząt. Wytłumaczyli również różnice między budową oraz psychiką kobiet i mężczyzn, a także zaburzenia, jakie mogą się z nimi wiązać. Spotkanie przebiegało sprawnie pod względem merytorycznym i technicznym. Wiedza była przekazywana w sposób rzetelny i klarowny. Nie brakowało jednak humorystycznych odniesień do omawianych sytuacji.

Po prezentacji wszystkich grup nastąpił moment podziękowania dla pani profesor Teresy Kolasińskiej, która nadzorowała przygotowaniem sesji. Prelegenci otrzymali od publiczności wielkie brawa oraz gratulacje od pani dyrektor Katarzyny Kordus.