Pożegnanie Pani prof. Ireny Morozowskiej

„Żyje się dwa razy: pierwszy raz w rzeczywistości, drugi raz w pamięci.”

Honoré de Balzac

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani prof. Ireny Morozowskiej.

W III Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jana Kantego w Poznaniu pracowała 26 lat,  nauczała języka rosyjskiego w latach 1965-1991. Była cenionym przez uczniów pedagogiem, podejmowała wiele dodatkowych inicjatyw edukacyjnych, m.in. przygotowując uczniów do Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Cieszyła się dużym autorytetem wśród nauczycieli i uczniów, była postrzegana jako osoba pełna ciepła i życzliwości.

Pani prof. Irena Morozowska pozostanie na zawsze w naszej pamięci –  nauczycieli, wdzięcznych uczniów, rodziców.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 października 2024 roku o godz. 13.10 na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Pogrążeni w  smutku –

dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice, uczniowie

III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu