Home
Podsumowanie Konferencji KRÓLOWA BEZ NOBLA

Podsumowanie Konferencji KRÓLOWA BEZ NOBLA

Moim największym odkryciem,

jest odkrycie Stefana Banacha.

/Hugo Steinhaus/

 

Profesor Hugo Steinhaus powiedział tak o swoim uczniu  – genialnym lwowskim matematyku – Stefanie Banachu. Konferencja matematyczna „Królowa bez Nobla”, stanowiąca podsumowanie międzyklasowego projektu matematycznego, odbyła się 30 marca, w 129 rocznicę urodzin tego wybitnego matematyka. W konferencji uczestniczyło około 80. uczniów naszego Liceum, którzy wysłuchali sześciu wystąpień uczniów klas: 1e, 1f, 2Pd i 2Gb, prezentujących swoje prezentacje, filmy i wyniki badań oraz guiz matematyczny. Zwycięzcy quizu „”Noble” w matematyce”:

I miejsce – Antonina Tarnas – uczennica klasy 1f

II miejsce – Zofia Strugarek – uczennica klasy 1e

III miejsce – Anna Majcher – uczennica klasy 2Gb

Bezpośrednio po konferencji jej uczestnicy wzięli udział w krótkiej ankiecie ewaluacyjnej, odpowiadając na dwa pytania:

Co podobało Ci się w konferencji?

Podobało mi się, że na nowo mogłam zobaczyć zastosowanie matematyki w życiu i na nowo zrozumieć, jak ona jest każdemu z nas bliska.

Mogliśmy zobaczyć, jakie inne tematy są interesujące w zakresie matematyki i zobaczyć, jak matematyka łączy się z wieloma dziedzinami życia.

Współpraca osób biorących udział.

Pomysł innej pracy niż na co dzień.

Idealna organizacja, brak miejsca na błędy, wszystko rozpisane, a przede wszystkim wysoki i płynny poziom prezentowania, wciągające dokładne zgłębienie tematu, szczególnie nowinki bio-chemiczne. 🙂

Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy od innych klas.

Konferencja była bardzo ciekawa. Przede wszystkim była to ciekawa odskocznia od typowych lekcji. Czekam na kolejne 🙂

Co zmieniłbyś/zmieniłabyś w organizacji konferencji?

Jak dla mnie, wszystko było w porządku! 🙂

Nic bym nie zmieniła, była bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana, cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć.

Może długość i czas trwania. Gdyby zacząć od godzin porannych, myślę, że ilość chętnych by się zwiększyła. O godzinie 16.00  wielu uczniów kończy już lekcje i nie chce przesiadywać dalej przed komputerem.

Wcześniejsze godziny konferencji, tak, aby było się łatwiej skupić.

Jedynie skróciłabym ich czas, żeby nie zdążyła znudzić odbiorcy, ale , nie licząc tego, wszystko było idealnie!!!! Żadnych opóźnień, dezorganizacji,  itp, myślę, że szczególnie prezentujący mogą być dumni ze swojej pracy poświęconej na wydźwięk tej konferencji!!!

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim Uczestnikom za udział, cenne uwagi i do zobaczenia w marcu przyszłego roku podczas II Szkolnego Dnia Matematyki.

 

Liliana Skrycka-Gryc