Podsumowanie klsy 2f

Podsumowanie zajęć akademickich klasy 2f

Jako miłośnicy biologii, medycyny i nauk przyrodniczych przez cały rok uczestniczymy w zajęciach akademickich, organizowanych przy wsparciu Pani prof. Teresy Kolasińskiej, a także zaprzyjaźnionych, poznańskich uniwersytetów. Dzięki wykładom, a także zajęciom praktycznym możemy nie tylko poczuć się jak studenci, ale przede wszystkim poszerzyć naszą wiedzę z zakresu biologii. W drugiej klasie mamy możliwość nauczyć się najwięcej ze względu na zajęcia, które według nas są najciekawsze spośród dostępnych w czasie trzech lat spędzonych w tej szkole.

W tym roku uczestniczyliśmy w wykładach z zakresu ekologii, neurologii, kardiologii i ginekologii, które połączone były z ćwiczeniami praktycznymi. Na zajęciach z neurologii mieliśmy, miedzy innymi, możliwość wykonać na sobie badanie ultrasonograficzne głównych tętnic naszego ciała. Jedną z ciekawszych wypraw okazała się wycieczka do palmiarni poznańskiej, gdzie ćwiczyliśmy swoje umiejętności rozpoznawania roślin, a także struktur, jakie potrafią one wytworzyć. Spędzony tam czas rozjaśnił nam materiał, który wcześniej poznawaliśmy na lekcjach jedynie w teorii.

Przygoda, która zakończyła ten rok, to wyjazd do arboretum w Kórniku, gdzie mieliśmy okazje wysłuchać wykładu dotyczącego badań nad jałowcami, pochodzącymi z wybrzeża Morza Śródziemnego. Poruszaliśmy tematy gatunków zagrożonych wyginięciem, a także tych, które występują na bardzo zawężonych obszarach. Oprócz tego spacer po arboretum umożliwił nam poznanie kolejnych roślin, a także rozwinął umiejętność ich rozpoznawania. Dzięki wiedzy tych wszystkich osób, które z tak wielkim zaangażowaniem pragną przekazać nam choć część własnego doświadczenia i pasji, rozwijamy siebie i innych, ponieważ my również mamy mnóstwo okazji do podzielenia się tym, co już wiemy. Mamy też wielką chęć do pochłaniania tego, co jeszcze dla nas nieznane. Dziękujemy!

Uczniowie klasy 2f