Home
Nasi sportowcy- Filip Brzostowski

Cześć. Nazywam się Filip Brzostowski i uczęszczam do klasy 4d. Od 7 lat systematycznie trenuje badmintona- to niezbyt znany sport, który zapewne wielu z was kojarzy z ,,kometką”.

Badminton to bardzo wymagająca dyscyplina, angażująca wiele mięśni całego ciała. Moja przygoda z tym sportem rozpoczęła się w 4 klasie szkoły podstawowej , kiedy pierwszy raz wystartowałem na szkolnych zawodach i wraz z drużyną doszliśmy do etapu rejonowego. Po tym wydarzeniu zdecydowałem, że świetnym pomysłem będzie zapisanie się do klubu. I tak, już po pół roku , pierwszy raz wystartowałem na zawodach rangi ogólnopolskiej, a po roku od rozpoczęcia treningów udało mi się zakwalifikować na Mistrzostwa Polski do lat 13 w grze podwójnej.

Aktualnie moimi największymi sukcesami są wielokrotne występy na Mistrzostwach Polski, wiele medali na zawodach ogólnopolskich w różnych kategoriach wiekowych. Od 5 lat zdobywam także medale na Mistrzostwach Wielkopolski. W obecnym sezonie utrzymuje tytuł mistrza wielkopolski w grze mieszanej do lat 19, oraz zdobyłem brązowy medal w grze pojedynczej.

Osiągnięcia zdobywam także, reprezentując naszą szkołę. Rok szkolny 2021/22 pozwolił nam wywalczyć 1 Miejsce w Województwie Wielkopolskim.

Poniżej zdjęcia z zawodów organizowanych poza sezonem, na których zająłem 3 miejsce.