Home
Monika Mikołajczyk trzecia w Wielkopolsce

Monika Mikołajczyk trzecia w Wielkopolsce!

Zaledwie 10 dni po Licealiadzie, 9 października 2012r, na poznańskiej „Olimpii” odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało pięć dziewcząt: Monika Majewska w biegu na 200m , Monika Mikołajczyk na 400m i sztafeta 4 x 400m.

Jako pierwsza w blokach startowych stanęła Monika Mikołajczyk (uczennica klasy 1b). Pobiegła świetnie (mino chłodu jaki panował podczas całych zawodów) i linię mety minęła jako trzecia. Trochę się denerwowałyśmy bo, były jeszcze dwie serie,ale okazały się zdecydowanie wolniejsze i nasza zawodniczka utrzymała trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal!!!!

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo Monika!!!

W krótkim wywiadzie, jakiego nam udzieliła bezpośrednio po starcie stwierdziła że: obie dziewczyny które ją wyprzedziły są od niej 2 lata starsze więc w przyszłym roku………..!!!!

Następna po Monice wystartowała na 200m też Monika, ale Majewska. Startowała w pierwszej, najsilniejszej serii i po bardzo mocnym finiszu zajęła 6 miejsce. Pozostałe dwie serie były o wiele wolniejsze, więc ostatecznie Monika uplasowała się na 6 miejscu. Gratulujemy, ponieważ 200m nie jest koronnym dystansem Moniki.

Sztafety 4 x 400m kończyły całe zawody. Dziewczęta startowały w dwóch seriach. Nasza sztafeta startowała w serii drugiej. Jako pierwsza pobiegła Natalia Łaban 2b ale tuż po starcie doznała kontuzji i do zmiany z Moniką Majewską 3f, dobiegła jako ostatnia. Monika wystartowała fantastycznie, mijając trzy sztafety i przekazała pałeczkę Annie-Marii Jakubowskiej jako czwarta. Anka utrzymała pozycję i jako ostatnia ruszyła z czwartej pozycji Monika Mikołajczyk. Zrobiła co mogła ale wystarczyło to tylko do zajęcia czwartego miejsca w swojej serii. Wraz z rezerwową, Klaudią Jędraszyk mocno kibicowałyśmy naszym dziewczętom!!!!!!!!!!

Szkoda, gdyby nie ta kontuzja to kto wie?

Serdecznie dziękujemy naszym dziewczętom za występ w Wielkopolskiej Licealiadzie!!