goście z GAUSS-SCHULE in Braunschweig

W dniach od 12.09 do 19.09 gościliśmy w naszej szkole i w naszych domach uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły w Niemczech (GAUSS-SCHULE in Braunschweig).

Podczas ośmiu dni pobytu w Polsce goście zwiedzili naszą szkołę, uczestniczyli także w zajęciach szkolnych. Pokazaliśmy im również wspólnie Poznań, odwiedziliśmy Zamek i Arboretum w Kórniku. Śladami historii polsko-niemieckiej pojechaliśmy na wycieczkę do Torunia. W sobotę po południu cała grupa spotkała się na wspólnym grillowaniu, a w poniedziałek zorganizowaliśmy warsztaty taneczne. We wtorek przed południem przygotowywaliśmy plakaty z każdego dnia pobytu. Po południu po wspólnym zatańczeniu poloneza, odbyła się prezentacja prac, a następnie przygotowana przez Rodziców i Uczniów kolacja pożegnalna z tradycyjnymi polskimi potrawami.

Goście wyjechali bardzo zadowoleni z pobytu, a my cieszymy się na wyjazd do Braunschweigu.