Dzień integracyjny

W piątek 13 września pierwszoklasiści naszego liceum spotkali się w nowym ZOO w Poznaniu, aby wziąć udział w dniu integracyjnym. Każdej klasie przypisany był wylosowany wcześniej rodzaj przebrania. Pojawili się kowboje, eleganci, hippisi, koty, dresy oraz przedstawiciele lat osiemdziesiątych. Na miejscu czekały ich zadania i konkurencje, przygotowane przez ubiegłorocznych zwycięzców konfrontacji – uczniów klasy 2f wraz z wychowawcą, panią Teresą Kolasińską.

Pierwszym zadaniem było przebranie chłopaka za dziewczynę. Podczas tej konkurencji wszystkie klasy wykazały się poczuciem humoru i kreatywnością. W tym roku dodatkowym zadaniem było przyniesienie orzechów dla niedźwiedzi, które już wkrótce zawitają w naszym ZOO. Najwięcej orzechów zebrała klasa 1c. Oprócz tego, nasi koledzy musieli zmierzyć się z wiedzą o naszej szkole i nauczycielach, piciem mleka na czas, rysowaniem karykatury wychowawcy, rzucaniem jajkami i śpiewaniem ułożonej przez każdą klasę piosenki. Między konkurencjami opiekunowie poszczególnych klas, wyznaczeni spośród uczniów klasy 2f, sprawdzili również sprawność fizyczną i umiejętność pracy w zespole, proponując świeżo upieczonym licealistom zadania dodatkowe.

Wszystkie klasy wykazały się zaangażowaniem i podeszły do zadań z humorem. Mamy nadzieję, że dzięki zabawie uczniowie mogli lepiej się poznać. Na zakończenie na wszystkich czekał grill z kiełbaskami. W tym roku wygrała klasa 1c, jednak gratulacje należą się wszystkim, a zwycięzcom życzymy kreatywności w urządzaniu przyszłorocznego dnia integracyjnego.