V Mikołajkowy Turniej Tańca

„V Mikołajkowy Turniej Tańca”

6 grudnia 2012r, w Mikołajki, odbył się V Międzyszkolny Turniej Tańca. Gościliśmy cztery poznańskie szkoły: Zespół Szkół Zawodowych nr 6, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Zespół Szkół Handlowych i Zespół Szkół Odzieżowych. W turnieju tańczyło 40 osób w następujących kategoriach: „solo”, „zespół do 3 osób” i „zespół do 10 osób”. Najliczniejszą kategorią była kategoria „solo”, a najmniej liczną kategorią „zespół do 10 osób”.

W tym roku jurorami byli: Piotr Gabriel i Natalia Kasprowicz (oboje są uczniami naszej szkoły) oraz pani Joanna Lubczyńska – Krencisz (instruktorka tańca).

Zarówno soliści jak i zespoły prezentowały taniec trwający około 2 minut. Zaprezentowano bardzo różne rodzaje tańców: od towarzyskiego przez hip-hop, modern jaaz po dance holl. Zwycięzców nagrodzono statuetkami i dyplomami, a wszyscy startujący zostali poczęstowani słodyczami przez Mikołaja, którego oczywiście nie mogło zabraknąć w tym wyjątkowym dniu!

Turniej poprowadzili: Martyna Szweda i Janek Gruszka z kl. 3d.

Organizatorem całego przedsięwzięcia była prof. Karolina Kurek.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy tanecznej pasji!

Oto zwycięzcy:

ü w kategorii „solo” – Oskar Marzyński z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6

ü w kategorii „zespół do 3 osób” – Monika Brzozowska i Piotr Mitkowski z III LO

ü w kategorii „zespół do 10 osób” – Zespół Szkół Zawodowych nr 6

Mamy nadzieję, iż w przyszłorocznym turnieju o wiele więcej osób z naszej szkoły odważy się zaprezentować swoje taneczne umiejętności (wiemy, że tacy są).

Młodzieży – więcej wiary w siebie i odwagi!!!!

Irena Linka

Obejrzyjcie galerię zdjęć autorstwa Martyny Szwedy!