Zmierz się z BMI

„Zmierz się z BMI”

W środę, 3 października 2012r., odbyła się w naszej szkole akcja „Zmierz się z BMI”. Inicjatorem i organizatorem akcji była prof. Irena Linka z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego, biologów i chemików. Sprzętu do przeprowadzenia akcji użyczyła nam pielęgniarka szkolna: pani Hania Ratajczak. W auli szkolnej można było sprawdzić: ile ważymy, jaki mamy wzrost i wyliczyć sobie wskaźnik BMI, czyli sprawdzić: jesteśmy otyli czy nie!!

Można było zmierzyć również ciśnienie i tętno. Odważni sprawdzali też poziom tkanki tłuszczowej. Wszystkim chętnym pomagały dzielnie dziewczęta z klasy 3f. Kilkoro nauczycieli również zdecydowało się zmierzyć, zważyć….. !

Z BMI zmierzyło się 30% uczniów naszej szkoły.

Na przełomie maja i czerwca 2013r. będzie można jeszcze raz wykonać sobie powyższe pomiary.

Serdecznie wszystkich zapraszam – również tych, którzy tym razem albo nie chcieli przyjść, albo zwyczajnie nie mieli odwagi zmierzyć się z BMI!!!!

Irena Linka