Home
Trzy medale lekkoatletek

Trzy medale lekkoatletek!!!

W ostatni piątek września 2012r, na stadionie TS „Olimpia” odbyła się Licealiada w lekkiej atletyce. Na szczęście tym razem pogoda dopisała nam podczas całych zawodów. Nasza szkoła wystawiła 20-osobową ekipę: 7 dziewcząt i 13 chłopców. Zawody rozpoczęły się już o godzinie dziewiątej ale na medal musieliśmy sporo poczekać, bo aż do biegów na 400m dziewcząt. W tej konkurencji startowała jedna z naszych dwóch faworytek – Monika Mikołajczyk z klasy 1b. Monika wystartowała w drugiej serii i, po 100 metrach dogoniła rywalki i niczym strzała pomknęła do mety kończąc bieg z olbrzymią przewagą. Był to fantastyczny pokaz biegu: szybko, pięknie technicznie, swobodnie i elegancko. Złoty medal zdobyty w przepięknym stylu. Brawo biliśmy wszyscy!

Druga z naszych nadziei na medal, Monika Majewska, wystartowała tym razem na 200m. Pobiegła równie pięknie jak Monika Mikołajczyk, wygrała swoją serię zdecydowanie ale w końcowej klasyfikacji zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Przegrała minimalnie z Mariką Zandecką z 6 L0! Oba biegi dostarczyły kibicom sporo emocji i wzruszeń!

Jednak, jak to zawsze bywa, najwięcej emocji dostarczają zawsze biegi sztafet. Nasza szkoła wystawiła dwie sztafety: 4x100m chłopców i 4x400m dziewcząt z naszymi medalistkami w składzie. Jako pierwsi biegali nasi chłopcy w sztafecie 4x100m. Niestety, złe przekazanie pałeczki pomiędzy drugą a trzecią zmianą spowodowało że, ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce. No cóż, trudno, najważniejsze że, chłopcy walczyli do końca i za to należą im się duże brawa!

Biegi sztafet 4x400m kończą wszystkie ważne zawody. Tak było i tym razem. Pierwsze biegły dziewczęta: 8 sztafet. Nasza sztafeta wystartowała na trudnym, trecim torze, bo na drugiej zmianie trzeba zejść do bandy a to trudne zadanie bo jest tłok. Tej roli podjęła się Monika Majewska. Jako pierwsza wystartowała Klaudia Jędraszyk. Pobiegła w dobrym czasie i przybiegła na zmianę jako czwarta przekazując pałeczkę Monice Majewskiej, która na łukach, po zewnętrznej części toru wyprzedziła wszystkie biegnące i pomknęła dalej przekazując pałeczkę Annie-Marii Jakubowskiej z dużą przewagą. Anna – Maria pobiegła fantastycznie, nic nie straciła z przewagi ale nawet dołożyła ciut-ciut i Monika Mikołajczyk na swojej, ostatniej zmianie mogła sobie praktycznie potruchtać ale gdzie tam, dała z siebie wszystko i nasza sztafeta wygrała z przewagą 150 metrów nad rywalkami. Dziewczęta pobiegły świetnie! Brawo, to była wielka przyjemność oglądać tak pięknie biegające dziewczęta!!!

Podsumowując: podczas tegorocznej Licealiady w lekkiej atletyce zdobyliśmy trzy medale: dwa złote i jeden srebrny! Niby mało ale zarazem dużo mając w pamięci naszą skromną, szkolną bazę!

Pozostałym startującym serdecznie dziękuję za to że zdecydowali się wystartować w różnych konkurencjach – czasami po raz pierwszy w życiu i za to że wszyscy swoje konkurencje ukończyli bo nie zawsze tak było!!!

Oto nasze medalistki:

Mikołajczyk Monika 1b – złoty medal na 400m
Majewska Monika 3f – srebrny medal na 200m
Klaudia Jędraszyk 2f, Monika Majewska 3f, Anna – Maria Jakubowska 3g, Monika Mikołajczyk 1b – złoty medal w sztafecie 4 x 400m

Wszystkie nasze medalistki awansowały do Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej które odbędą się już we wtorek 9 października na stadionie TS „Olimpia”. Dziewczęta – trzymamy kciuki i będziemy Wam gorąco kibicować!!

Opiekunem na zawodach była pisząca ten tekst: Irena Linka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Licealiady!