Home
Trzy medale w lekkiej atletyce

W czwartek, 2 października 2013r, na poznańskiej „Olimpii” odbyły się zawody Licealiady w lekkiej atletyce. Nasza szkoła wystawiła klikunastoosobową reprezentację w 10 konkurencjach. Liczyliśmy na trzy medale i tyle wywalczyliśmy. Zawody odbywały się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Nasi uczniowie startowali z różnym szczęściem. Jedni byli blisko podium, inni dalej. Pierwszy medal dla naszej ekipy zdobyła Marysia Gorczyca 1f w biegu na 800m. Po podsumowaniu rezultatów dwóch biegów, rezultat Marysi dał drugie miejsce i medal srebrny. Kilka minut później odbyły się dwa biegi na 400m, w drugim na starcie stanęła Monika Mikołajczak z 2b. To jej koronny dystans. Wynik uzyskany przez Monikę okazał się najlepszy i dał nam złoty medal.

Potem musieliśmy czekać ponad godzinę na biegi sztafetowe, które rozgrywane są zawsze na zakończenie zawodów lekkoatletycznych. Odbył się tylko jeden wyścig sztafetowy 4x400m. Nasze dziewczęta pobiegły znakomicie i zdobyły złoty medal.

Jak to się stało? Ano tak: Marysia Gorczyca (biega na 800m) wystartowała z bloków i przyprowadziła naszą sztafetę na drugim miejscu, przekazując pałeczkę Klaudii Jędraszyk (gra w piłkę nożną). Klaudia utrzymała drugą pozycję i oddała pałeczkę Zuzannie Kaczmarek (trenuje biegi przełajowe). Zuzia pobiegła bardzo równo i utrzymała drugą pozycję. Pałeczkę przejęła Monika Mikołajczyk i już na pierwszych 100 metrach przegoniła rywalkę i niczym pociąg ekspresowy odjechała na bezpieczną,

30 metrową odległość i dobiegła do mety jako pierwsza. Brawo dziewczyny!

Wszystkie nasze medalistki awansowały do Licealiady Wojewódzkiej – zawody odbędą się 8 października 2013r., też na poznańskiej „Olimpii”.

Trzymajcie za nas kciuki!!!

Naszym medalistkom serdecznie gratulujemy a wszystkim, którzy startowali – dziękujemy za udział i podjęcie bardzo trudnego zadania. Spisaliście się fantastycznie.

Oto nasze medalistki:

Mikołajczak Monika 2b – złoty medal na 400m
Gorczyca Maria 1f – srebrny medal na 800m
Gorczyca Maria 1f, Klaudia Jędraszyk 3f, Kaczmarek Zuzanna 1b, Mikołajczak Monika 2b – złoty medal w sztafecie 4x400m