Home
Najlepsza w województwie

Monika Mikołajczak najlepsza w województwie.

Sześć dni po Mistrzostwach miasta Poznania, 8 października 2013r, odbył się Finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się na stadionie TS „Olimpia” w Poznaniu, dokąd zjechały najlepsze lekkoatletki i najlepsi lekkoatleci z województwa. Nasza szkoła uzyskała prawo startu w następujących konkurencjach: 400m dziewcząt, 800m dziewcząt

i w sztafecie 4x400m dziewcząt.

Zawody rozpoczęły się o chodem sportowym, a zakończyły biegami sztafetowymi.

Pierwszą konkurencją, w której startowała nasza reprezentantka, było 400m dziewcząt. Rozegrano trzy biegi, z których wyłoniono Mistrzynię Województwa. Reprezentująca naszą szkołę Monika Mikołajczak pobiegła w biegu pierwszym i uzyskała wynik: 59,09. Czekaliśmy jeszcze 2 biegi aby móc cieszyć się z jej sukcesu. Monika okazała się najlepsza i została Mistrzynią Wielkopolski!

Serdeczne gratulacje! Było super!!!

Kolejną konkurencją były biegi na 800m. Tutaj też startowała nasza uczennica – Marysia Gorczyca. Rozegrano również trzy biegi wyłaniające Mistrzynię Województwa. Marysia pobiegła w serii drugiej. Wygrała swój bieg zdecydowanie wynikiem: 2.30.44, co w sumie dało jej siódme miejsce w województwie. Wynikiem tym Marysia ustanowiła swój rekord życiowy. Chcę zaznaczyć, że Marysia była jedną z najmłodszych zawodniczek biegających 800m!

Maryś! Jesteśmy z Ciebie dumni!!!!

Potem przyszło nam czekać ponad dwie godziny na biegi sztafetowe.

Rozegrano 2 serie, w których biegało 15 sztafet. Nasza sztafeta startowała w pierwszej serii i po heroicznym boju zajęła miejsce czwarte. Po podsumowaniu wyników ogłoszono że sztafeta III LO zajęła ostatecznie miejsce piąte.

Nasze dziewczęta pobiegły w składzie:

Ø Goczyca Maria 1f

Ø Jędraszyk Klaudia 3f

Ø Kaczmarek Zuzanna 1b

Ø Mikołajczak Monika 2b

Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa szkół, i w tej klasyfikacji nasze dziewczęta (startowały tylko w 3 konkurencjach) zajęły wysokie, 12 miejsce na 80 sklasyfikowanych szkół!!!