Zbiórki dla Powodzian

W dniach od 17 do 27 września, przeprowadzona została w naszym Liceum zbiórka artykułów niezbędnych do życia, dla osób dotkniętych powodzią z południowej części Polski. Przystąpiliśmy do akcji „Paczka dla powodzian”, koordynowanej w Poznaniu przez Caritas Poznań przy współpracy Miasta Poznań i Międzynarodowych Targów Poznańskich. Zbieraliśmy artykuły pierwszej potrzeby takie jak żywność o długim terminie przydatności do spożycia, podstawowe środki higieny osobistej i czystości, środki opatrunkowe i inne, według listy przygotowanej przez pracowników Caritas. Dzięki zaangażowaniu w zbiórkę Uczniów, Nauczycieli i Dyrekcji skompletowaliśmy łącznie pięć paczek o wartości kilkuset złotych każda. Zebrane artykuły, zapakowane przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu w kartony o wymaganych wymiarach, zostały przekazane pracownikom Caritas Poznań.

Ogólnoszkolną zbiórkę artykułów podobnego asortymentu, a także wodę butelkowaną, baterie, power banki, latarki, oraz karmę dla zwierząt, miski, poduszki, legowiska, kontenery przeprowadziła p.p. Agnieszka Lutomska wraz z Uczniami wychowawczej klasy 2g. Artykuły te zostały przekazane Stowarzyszeniom Inicjatyw Społecznych, Wyskakuj z Laptopa i Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi. Nasze dary zostały przetransportowane dalej do Lądka Zdrój, Stronia Śląskiego oraz mniejszych okolicznych miejscowości.

Dziękuję Państwu za przyłączenie się do akcji w imieniu swoim oraz p.p. Agnieszki Lutomskiej!

Liliana Skrycka-Gryc – Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu