Inaczej nie znaczy gorzej… Patroni roku 2021 w kartach literackich

Rok 2021 za nami, podobnie jak realizowany projekt ,,Patroni roku 2021: Norwid, Baczyński, Różewicz… Już drugi rok z rzędu pandemia pokrzyżowała nam plany, ale ich nie przekreśliła. W nieco mniej spektakularnej formie niż zwykle, ale udało nam się przyjrzeć sylwetkom i twórczości C.K.Norwida oraz poetów pokolenia Kolumbów, przy wsparciu naszego Dobrego Ducha zza Wielkiej Wody, absolwenta naszego liceum, Pana Tadeusza Zielichowskiego.

Uczniowie klasy IId odkrywali postać i twórczość autora ,,Promethidiona”, z kolei maturzyści, Uczniowie kl.III Gd zmierzyli się z twórczością i trudną biografią pokolenia, o którym pisał Roman Bratny. Krok po kroku, zbliżaliśmy się do celu, którym było opracowanie kart literackich. Przygotowane przez Uczniów obu klas pytania i polecenia nabrały artystycznego kształtu dzięki nakładowi pracy Marii Drobnik oraz Patrycji Tory.

Poszczególne odsłony projektu przedstawia poniższa prezentacja, a obok niej efekty pracy nad kartami literackimi.

Beata Błaszczyk

projekt_Patroni roku 2021 (kliknij, aby pobrać)

Tadeusz Różewicz

Krzysztof Kamil Baczyński