POMOC DLA UKRAINY – SPOŁECZNOŚĆ III LO w Poznaniu.

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

Samorząd Uczniowski III Liceum Ogólnokształcącego przystąpił do akcji organizowania pomocy dla  Ukrainy. Współpracując z Miejskim Punktem Pomocy przy ul. Bukowskiej 27/29, chcemy prosić Was wszystkich w miarę możliwości o zaangażowanie się w ten niewielki gest dobrej woli. Od poniedziałku 28.02.2022r. będziemy gromadzić w szkole, w sali nr 4 (wejście od dziedzińca szkoły) różne przedmioty, które mogą być potrzebne w obszarze objętym działaniami wojennymi, w punktach przyjęć uchodźców lub nawet w samym Poznaniu, gdy osoby uciekające przed wojną zaczną do nas przyjeżdżać. Wśród przedmiotów rekomendowanych przez punkt jako potrzebne znajdują się:

• koce
  • pościele
  • kołdry
  • poduszki
  • ręczniki
  • termosy/kubki termiczne
  • kosmetyki osobiste (szczoteczka do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, mydło itp.)
  • środki pomocy medycznej: opatrunki, bandaże itp.
  • proszki/płyny do prania i płukania odzieży

Od wtorku 1.03. 2022 członkowie Kapituły Samorządu Uczniowskiego będą pełnić dyżury w celu realizowania zbiórki przedmiotów. Z pewnością wielu z Państwa zaangażowało się już w różne formy pomocy, ale konflikt, który rozgrywa się na naszych oczach, wymaga naszego zaangażowania. Dlatego też tej pomocy nigdy nie będzie dość.

Zachęcam do współpracy

Opiekun Samorządu Uczniowskiego