Dzień Edukacji Narodowej

W to święto szkolne wpisała się już tradycja ogłoszenia wyników Konkursu Wiedzy o Historii Szkoły i jej Patronie Św. Janie Kantym. Tym razem ostateczna rozgrywka przybrała formę znanego teleturnieju, w którym dziesięcioro uczestników, zakwalifikowanych do II etapu tegorocznego konkursu, odpowiadało i eliminowało się z dalszej gry. Byli to: Adrianna Kasperska z kl. 1b, Maria Ptak z kl. 1d oraz uczniowie kl. 1c – Aleksandra Boczkowska, Jakub Masztalerz, Anna Uniejewska, Agnieszka Pokrywka, Kamil Bańczaszek, Piotr Biskup, Mikołaj Łysakowski i Adam Przybylski. Po dość emocjonującej walce wyłoniła się trójka zwycięzców: I miejsce – Aleksandra Boczkowska, II miejsce – Jakub Masztalerz, III miejsce – Adrianna Kasperska.

Nowością i dodatkową konkurencją, przeznaczoną dla klas drugich III LO, było przygotowanie prezentacji dotyczącej bł. Czesława Jóźwiaka. Najlepsza okazała się prezentacja Zofii Michalak z kl. 2d. Drugie miejsce zajęła Natalia Banicka z kl. 2d, a trzecie – Zuzanna Witkowska z kl. 2b.

Po dokonaniu zmiany pocztu sztandarowego, przyjęciu uczniów klas pierwszych do szkolnej społeczności oraz przedstawieniu tegorocznego stypendysty Prezesa Rady Ministrów – Krzysztofa Wędrowicza z kl. 3c, przyszedł czas część artystyczną, przygotowaną przez panią prof. Różę Połeć i rozśpiewanych uczniów III LO. Koncert przygotowali: Klaudia Cichocka, Karolina Rzymek, Maria Stachowiak, Anna Skiba, Maria Tomczak, Jan Gruszka. Nauczyciele, z okazji swojego święta, zostali obdarowani również słodkim, przepysznym prezentem.