Dzień Edukacji Narodowej 2013

Tegoroczną uroczystość wypełniły stałe elementy programu: ślubowanie pierwszoklasistów, rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Historii Szkoły oraz życiu i działalności Patrona III LO oraz przekazanie Sztandaru szkoły przez maturzystów uczniom klasy 2a – Agacie Mrozek, Annie Jasińskiej i Jackowi Kaczorowi, tworzącym Poczet Sztandarowy w roku szkolnym 2013/2014. Pani dyrektor wręczyła również list gratulacyjny stypendystce Premiera – Weronice Graś z kl. IIIa. Nastąpiło także odsłonięcie tablicy upamiętniającej błogosławionego Czesława Jóźwiaka, wychowanka III LO.

W finale Konkursu Wiedzy o Historii Szkoły i Patronie wzięło udział 10 uczniów z klas pierwszych:

Marta Włodarczyk 1b

Zofia Bronikowska 1e

Natalia Chmielnik 1e

Karolina Dominiak 1e

Hanna Lecyk 1e

Marta Rosiejak 1e

Weronika Rusinek 1e

Marta Skrzypczak 1e

Iga Wesołowska 1e

Aleksandra Makiej 1f

I miejsce zajęła Marta Włodarczyk z klasy 1b. W finałowej trójce znalazły się również: Natalia Chmielnik i Marta Skrzypczak. Zwycięską prezentację o bł. Czesławie Jóźwiaku przygotowała Aleksandra Dubicka z kl. 2b. Nagrody za najciekawsze prezentacje otrzymali również Sylwia Ratajczak z kl. 2b i Szymon Woyke z kl. 2c.

Przebieg konkursów nadzorowały: s. Małgorzata Ślęzak oraz p. prof. A. Jankowiak- Maik, a nad programem artystycznym czuwała p. prof. Róża Połeć. Swoimi występami czas umilili nam uczniowie klas IIf, Ia, Ic i szkolny chór, prowadzony przez absolwenta naszej szkoły – Jacka Zająca.