Zmierz się z BMI

„Zmierz się z BMI” po raz drugi!

We wtorek, 22 października 2013r., odbyła się w naszej szkole cykliczna akcja „Zmierz się z BMI”.

Inicjatorem i organizatorem akcji była prof. Irena Linka wraz z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego i biologii. Inicjatywa ta jest częścią realizowanego w naszej szkole projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Sprzętu do przeprowadzenia akcji użyczyła nam pielęgniarka szkolna pani Hania Ratajczak. Ważenie, mierzenie i wyliczanie kalkulatora BMI odbyło się w auli szkolnej, podczas dwóch dużych przerw międzylekcyjnych. Chętni mogli również zmierzyć sobie ciśnienie i tętno.

W akcji udział wzięło około 180 uczniów, ale tylko 135 osób podało nam swoje parametry i to stanowi 24% naszej społeczności szkolnej. Ciśnienie zmierzyło sobie 114 osób. Wszystkim chętnym pomagały dziewczęta z klasy 2a.

Akcja będzie kontynuowana cyklicznie.

Irena Linka