Próba maturalna z informatyki

9 grudnia 2016r. w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się próbny egzamin maturalny z informatyki. Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu od Miasta Poznania przez Poznańską Fundację Matematyczną, 82 uczniów z naszego miasta miało możliwość sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Ze względu na to, iż z informatyki nie odbywają się inne próby maturalne, wydarzenie przyciągnęło wielu chętnych i wymagało rejestracji. 5 uczniów III LO pod opieką p. Anny Jaborkhel, zostało zaproszonych do udziału w tej próbie. Równolegle odbywały się warsztaty dla nauczycieli. Gościem honorowym był prof. Maciej M. Sysło, który wygłosił wykład Myślenie komputacyjne jako poszerzone spojrzenie na myślenie algorytmiczne i kompetencje informatyczne.

Anna Jaborkhel.

dsc00147 dsc00148 dsc00193 dsc00213 dsc00217 dsc00257