2c na Wydziale Automatyki PP

Obchody Dnia Automatyki z klasą 2c

W dniu 30 listopada,  klasa 2c wraz z panią Małgorzatą Rożek, została zaproszona na Politechnikę Poznańską na obchody Dnia Automatyki. Dzięki uprzejmości doktorantów, Rafała Madońskiego (naszego absolwenta) i Mateusza Przybyły, uczniowie brali udział w wykładzie i warsztatach. Wykład przybliżał tematykę zakresu działań automatyków, dał wszystkim pojęcie o tym, jak istotne jest zastosowanie robotów w życiu codziennym. Bardzo ciekawym aspektem, okazało się zastosowanie wszelkiego rodzaju automatów w medycynie. W części warsztatowej, uczniowie zwiedzili laboratoria, gdzie uczestniczyli w pokazach robotów, a nawet mieli okazję samodzielnie nimi sterować. Po spotkaniu zrodziła się refleksja: czy niedługo roboty  zastąpią nas we wszystkich dziedzinach życia?