Z miłości do pasji

Nazywam się Marta Kropacz i uczęszczam do klasy 1f. Moja historia z końmi zaczęła się pod koniec 3 klasy szkoły podstawowej i trwa do dzisiaj. Treningi, oprócz przygotowaniem do startów są dla mnie dobrą zabawą, oderwaniem się od codzienności.

Od 3 lat regularnie startuję w zawodach skoków przez przeszkody.

Do moich osiągnięć mogę zaliczyć:

• 11.2016 Hipodrom Wola – 6 miejsce na klaczy Hoko Lady. Startowało ponad 100 koni w „Konkursie dwufazowym klasy LL”.
  • 05.2017 Tarnowo Podgórne – 1 miejsce na klaczy Charyzma w „Konkursie z trafieniem w normę czasu klasy LL”.
  • miejsce w trzydziestce amatorów Poznania na klaczy Charyzma w całym cyklu „Grand Prix Amatorów 2017/2018”.
  • 12.2017 Hipodrom Wola – 3 miejsce na klaczy Charyzma w „Konkursie dwufazowym klasy LL”.

Od półtora roku z dumą reprezentuje Jeździecki Uczniowski Klub Sportowy Mieczewo. Doświadczenie, które zdobyłam na starszych, bardziej obytych z atmosferą zawodów koniach wykorzystuję wprowadzając w wyższe konkursy innego konia.

Od roku mam przyjemność współpracować z siedmioletnią klaczą o imieniu Missy Grey. „Miśka” jest koniem maści siwej, o wspaniałym usposobieniu. W stajni przyjęło się o niej mówić: „mała wzrostem, wielka sercem”, ponieważ ma zaledwie ok 155 cm w kłębie. Wzrost jej jednak nie ogranicza, bez najmniejszych problemów radzi sobie w konkursach dla dużych koni. Początki naszej współpracy nie należały do łatwych, bo obie nadal się uczymy. Po upływie takiego czasu mogę stwierdzić, że dogadujemy się bardzo dobrze. Jest moją przyjaciółką, która zawsze wysłucha tego, co mam jej do powiedzenia. Imponuje mi tym, jak wiele serca wkłada w naszą współpracę. Ufamy sobie nawzajem, obie równie mocno chcemy pokazywać na zawodach jak najwyższą formę.

Moje sukcesy z „Miśką”:

• 08.2019 Hipodrom Wola – 1 miejsce w „Konkursie z trafieniem w normę czasu dla kucyków” oraz 8 miejsce na ponad 100 koni w „Konkursie dwufazowym klasy LL”.
  • 09.2018 Centrum Hipiki Jaszkowo – 1 miejsce ex aequo w „Konkursie dokładności klasy LL (do 90cm)”.
  • 12.2018 Hipodrom Wola – 7 miejsce na ponad 100 koni w „Konkursie dwufazowym klasy LL 80/90cm”.
  • 04.2019 Centrum Hipiki Jaszkowo – 3 miejsce w „Konkursie zwykłym 90cm”.
  • 05.2019 Cykl zawodów „Majówka z koniem” -1 miejsce ex aequo w „Konkursie dokładności klasy LL”.

Tego dnia odnotowałyśmy również wspólny debiut w „Konkursie zwykłym z rozgrywką – Grand Prix Amatorów klasy L (do 100cm)”.

Z dużym optymizmem patrzę w moją jeździecka przyszłość. Mam nadzieję, że razem z „Miśką” zaprezentujemy się jeszcze w niejednym konkursie.

Życzymy powodzenia!

Marta Kropacz