Home
W średniowiecznym grodzie.

W średniowiecznym grodzie.

Dnia 29 października 2014 roku klasa 3f pod opieką Pani Profesor Kolasińskiej, wzięła udział w zajęciach muzealnych, w ramach przedmiotu antropologia. Zgłębionym przez nas tematem było: „Życie codzienne w średniowiecznym grodzie.”

    Dzięki uprzejmości Pani mgr Sabiny Hryniewskiej mogliśmy wysłuchać ciekawej prezentacji przedstawiającej podstawowe informacje o grodach na ziemiach polskich. Następnie rozwiązywaliśmy quiz polegający na przypisaniu funkcji oraz dzisiejszego odpowiednika przedmiotom używanym w osadach, a także dopasowywaliśmy dane towary do ówczesnych zawodów. Potem udaliśmy się na średniowieczną wystawę.

Na własnej skórze mogliśmy przekonać się, ile waży kolczuga, a także przymierzyć pozostałe średniowieczne stroje. Wiele eksponatów zostało przez nas przetestowanych, jednakże największą atrakcją okazało się zakucie w dyby, nawet Pani Profesor skusiła się na tę „przyjemność”. Pod koniec zajęć czekał na nas test, na szczęście mogliśmy go rozwiązać wspólnie na lekcji.

   Te zajęcia były jednymi z najciekawszych, w których dotychczas braliśmy udział. Kolejny raz potwierdziło się, że nauka przez zabawę to naprawdę dobre rozwiązanie.

DSC_0207 DSC_0217 DSC_0246 DSC_0256