Home
Oferty wolontariatu w Poznaniu (październik 2019)
wolontariat-new-baner

Oferty wolontariatu w Poznaniu (październik 2019)

Drodzy Uczniowie / Drogie Uczennice!

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami wolontariatu, które są skierowane do młodzieży szkół średnich z Poznania.

Pozdrawiamy serdecznie!

Katarzyna Banaszak – doradca zawodowy
Agnieszka Klimek – pedagog
Aleksandra Misiak – psycholog

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT SPORTOWY

Fundacja w Biegu jest organizatorem cyklu Bieg Kobiet Zawsze Pier(w)si, w którym rokrocznie bierze udział ponad 10 000 kobiet, promując profilaktykę raka piersi. Organizuje spotkania z lekarzami, treningi i zawody.

Obszar zapotrzebowania w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki:

– wsparcie przy organizacji biegu,
– szykowanie pakietów startowych,
– biuro zawodów,
– obsługa depozytu,
– wręczanie medali i wody na mecie,
– obstawa trasy.

Ważność oferty: do 3 października 2019 r.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT EDUKACYJNY

Uniwersytet Dzieci to organizacja non profit, która kreuje lepszą przyszłość dla dzieci. Na sobotnich zajęciach dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat eksperymentują i poznają świat pod okiem naukowców. W szkołach upowszechniane są scenariusze lekcji, przygotowane przez naukowców i przetestowane na zajęciach. Uniwersytet rozwija ciekawość dzieci i przywraca ją dorosłym. Dołącz do zespołu!

W jaki sposób możesz pomóc?

– zaopiekujesz się dziećmi przed i w trakcie zajęć,

– zajmiesz się sprawami organizacyjnymi (obsługa recepcji przed zajęciami),

– wesprzesz przygotowywanie materiałów edukacyjnych,

– będziesz brać udział w pracach administracyjnych,

– wspólne zadbanie o rozwój twórczego potencjału dzieci.

Ważność oferty: do 6 października 2019 r.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT SPORTOWY

Fundacja Runport zaprasza do drużyny ponad 800 wolontariuszy, którzy będą działali podczas 20. PKO Poznań Maraton (20 października 2019 r.). W tym roku Fundacja podczas samego wydarzenia jest odpowiedzialna za punkty żywieniowe, punkty z wodą oraz strefę finishera na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT MIĘDZYKULTUROWY

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Drogowskaz na skrzyżowaniu kultur to projekt dążący do budowania zrozumienia i dialogu międzykulturowego. Jego celem jest przybliżenie innych kultur młodzieży i studentom w Poznaniu, by wzmocnić ich tolerancję oraz otwarcie na świat. Przyłącz się do projektu!

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT OPIEKUŃCZY

Fundacja Szansa dla Niewidomych istnieje od 1992 roku i pomaga osobom z dysfunkcją wzroku odnaleźć się w społeczeństwie. W każdym województwie istnieje tyflopunkt, który realizuje różnego rodzaju projekty współfinansowane np. ze środków Unii Europejskiej.

Obszar zapotrzebowania, w tym szczegółowy opis zadań wolontariusza/ki: Świat dotyku i dźwięku to nazwa szkolenia dla wolontariuszy, które ma na celu pomoc im w poznaniu i zrozumieniu osoby z dysfunkcją wzroku. Wolontariusze zostaną przeszkoleni przez tyflospecjaliste, który pomorze im w pogłębieniu wiedzy o osobach niewidomych.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT W POZNAŃSKICH RODZINACH

W ramach projektu „Wolontariat w poznańskich rodzinach” Stowarzyszenie Lepszy Świat oferuje dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym wsparcie w ramach pomocy w nauce oraz spędzania czasu wolnego. Działania realizowane są nieprzerwanie od 2006 roku.

Wolontariusz to osoba, która czuje chęć bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Przede wszystkim wspiera, porozmawia, zaproponuje spacer, podzieli się nową muzyką lub ciekawą książką. Z kolei dziecku wytłumaczy, zmotywuje do nauki, zarazi pasją, pokaże jak wiele jest możliwe.

Wolontariusz jest mentorem, przewodnikiem dla podopiecznego. Pierwszym etapem dołączenia do projektu jest rozmowa o oczekiwaniach oraz ustalenie zasad współpracy.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Stowarzyszenie „Pomost” poszukuje wolontariuszy chcących podzielić się swoimi umiejętnościami i zainteresowaniami z Uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej, prowadząc serię zajęć.

Tematyka zajęć pozostawia dużą dowolność. Mogą być to zajęcia plastyczne, muzyczne, rytmiczne, teatralne, kulturoznawcze. Status studenta lub absolwenta nie jest wymagamy.

Ważność oferty: do 24 października 2019 r.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT EDUKACYJNY

Fundacja ARS zajmuje się kreatywnym i twórczym rozwojem dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Prowadzi szereg warsztatów, które mają na celu inspirowanie i aktywne przyswajanie wiedzy. Jedno z głównych działań, które realizuje to Świetlica Kreatywna Ars. Jest to grupa dzieci, której udzielane jest wsparcie emocjonalne, edukacyjne oraz twórcze

Zakres zadań wolontariusza:

– wsparcie dzieci w nauce,

– współorganizowanie warsztatów dla dzieci oraz różnych form aktywności,

– zaangażowanie w tworzeniu scenariuszy warsztatów.

Ważność oferty: do 31 października 2019 r.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT SZPITALNY

Fundacja Dobrze że jesteś prowadzi wolontariat szpitalny na oddziałach onkologicznych. Wolontariusze w żółtych koszulkach 6 dni w tygodniu wspierają pacjentów chorych onkologicznie poprzez pomoc w codziennych czynnościach, takich jak: zakupy, dowóz na badania, kontakt z rodziną, wypożyczanie książek, organizacja świąt na oddziałach, a przede wszystkim poprzez swoją obecność, poświęcenie czasu drugiemu człowiekowi, rozmowę, wsparcie emocjonalne.

Ważność oferty: do 31 października 2019 r.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT SENIORALNY ORAZ W OPIECE NAD ZWIERZĘTAMI

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO realizuje projekt ZWIERZAKI PRAWDZIWYMI PRZYJACIÓŁMI SENIORÓW. Głównym jego założeniem jest realizacja dla mieszkańców dwóch poznańskich Domów Pomocy Społecznej (DPS Bukowska, DPS Ugory) działań związanych z zooterapią, mających na celu zwiększenie u seniorów komfortu ich pobytu oraz przeciwdziałanie poczuciu osamotnienia.

W ramach projektu już od roku w tych dwóch placówkach wspólnie z osobami starszymi zamieszkuje 5 różnych gatunków zwierząt (agama brodata, chomik, króliki, papugi i rybki). W opiece nad zwierzakami seniorów wsparcia udzielają wolontariusze. Obecnie Stowarzyszenie jest na etapie poszukiwania kolejnych osób, które chciałby dołączyć do tej fantastycznej grupy.

Jeżeli cenisz sobie kontakt z osobami starszymi, kochasz zwierzęta i masz ukończone 16 lat to jest to oferta właśnie dla Ciebie!

Do zadań Wolontariuszy należeć będzie:

– wspieranie seniorów w opiece nad zwierzętami (agama brodata, chomik, króliki, papugi i rybki),

– bieżące uzupełnianie żywności i materiałów niezbędnych w opiece nad zwierzętami.

Ważność oferty: do 1 listopada 2019 r.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK

🔷 🔶 🔷 WOLONTARIAT W CARITAS POZNAŃ

Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Poznańskiej poszukuje nowych wolontariuszy. W ramach inicjatywy, która działa od 2018 r., powstały nowe płaszczyzny, jak m.in. wolontariat edukacyjny.

Dla wolontariuszy organizowane są szkolenia, spotkania integracyjno-motywacyjne oraz formacyjne. Wolontariusze działali dotąd na trzech płaszczyznach: w ramach wolontariatu domowego, akcyjnego i w miejscach pomocy: jadłodajnie, świetlice socjoterapeutyczne, dom pomocy społecznej, wolontariacie szpitalnym czy w specjalnym ośrodku wychowawczym.

🔶 Szczegółowe informacje: LINK