III Międzyszkolna Konferencja Popularnonaukowa pod hasłem MIT Poznań, 7 VI 2017

Gra z mitami.

,,Po to są mity, by ożywiała je wyobraźnia” (A.Camus)

W II semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy II d, podtrzymując szkolną tradycję, wzięli udział w przygotowaniach do III Konferencji Popularnonaukowej organizowanej przez UAM w Poznaniu, która zostanie zwieńczona spotkaniem przedstawicieli szkół  zgłoszonych do projektu  ,,Mit” tradycyjnie już w murach Collegium Maius przy ul.Fredry w czerwcu bieżącego roku.

W ramach projektu uczniowie klasy IId czterokrotnie spotkali się z doktorantką UAM w Poznaniu, panią  Joanną Bednarek, która wprowadziła zagadnienie mitu w ujęciach M.Eliadego, Waltera Benjamina oraz Rolanda Barthesa. Uczniowie sformułowali temat swojego wystąpienia, które będzie miało miejsce  7 czerwca br.: Twarze mitu. Od Prometeusza do Frankensteina.

Przebieg poszczególnych spotkań oraz efekty pracy powstałe podczas pierwszych zajęć                                           i potwierdzające, że ,,Mit odnawia się, bo może być wciąż od nowa wypowiadany” (M. Głowiński)

do wglądu poniżej.

Beata Błaszczyk