Konkurs Patria Nostra i wycieczka do Strasburga

W dniach 10-14 IX 2018 r. uczniowie naszej szkoły – Ewa Molińska, Jan Chlebek oraz Stanisław Paluszak z klasy 3c brali udział w wycieczce do Strasburga. Była to nagroda za zajęcie 2 miejsca w Wielkopolsce w konkursie filmowym „Patria Nostra”, który został rozstrzygnięty w ubiegłym roku szkolnym. Konkurs miał patronat m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Instytutu Pamięci Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej i polegał na przygotowaniu 30-sekundowego filmu lub animacji na związany z historią Polski temat, który wskazał organizator. Konkurencja była ogromna, gdyż prace przygotowało 87 zespołów z Wielkopolski oraz z kilku szkół polonijnych. Zachęcam do zapoznania się z pracą konkursową naszych uczniów pt. „Rabacja galicyjska”:

W programie wycieczki do Strasburga znalazło się zwiedzanie Parlamentu Europejskiego oraz samego miasta. Szczególne wrażenie wywarła na nas piękna, gotycka katedra  Najświętszej Marii Panny.

Serdecznie gratuluję moim uczniom i bardzo się cieszę, iż mogłam towarzyszyć im w czasie wyjazdu.

Agnieszka Jankowiak-Maik