DZIEŃ INTEGRACYJNY DLA KLAS PIERWSZYCH!

W piątek 10 września na poznańskiej Cytadeli odbył się… DZIEŃ KOTA, czyli zabawa integracyjna dla uczniów klas pierwszych naszego LO. To tradycja, dzięki której pierwszoklasiści mają możliwość poznania swoich rówieśników poza murami ,,Trójki”.

Zeszłoroczna ,,edycja” gry –  niestety – nie odbyła się ze względu na sytuację pandemiczną, jednak w tym roku aktualna 3Gb (wygrana klasa z roku 2020) odnowiła ten zwyczaj w filmowej odsłonie!

Cytadela zapełniła się postaciami z bajek, kryminałów, horrorów, filmów akcji, westernu i fantasy. Każda z klas wylosowała wcześniej gatunek, i zgodnie z jego cechami, miała przygotować kostiumy i przebrania. Mimo zaledwie tygodniowego terminu na znalezienie stroju wszyscy przyszli pięknie ucharakteryzowani, co doskonale widać na zdjęciach!

Gdy klasy pierwsze zebrały się we wcześniej wyznaczonych punktach, przyszedł czas na rozpoczęcie 6-etapowej trasy na terenie parku. Nasi filmowi bohaterowie musieli się zmierzyć z ciekawymi zadaniami, a były to: rozwiązanie zagadki Einsteina, nagranie tematycznego filmiku, ułożenie wierszyka, zgadywanie cytatów i muzyki filmowej oraz zabawa w taboo.

Po wykonaniu wszystkich zadań klasy zebrały się na polanie, gdzie – po podliczeniu punktów – został wyłoniony zwycięzca –  klasa 1F!

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę uczniom i nauczycielom!!!

Klasa 3GB wraz z wychowawczynią, Sylwią Marciniak!