DNI AKTYWNOŚCI I ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Co jeść, aby zdrowo żyć? Jak zapobiegać nowotworom i urazom? Co to jest HPV? Na te i na inne pytania odpowiadali naszej młodzieży zaproszeni do III LO goście w ramach Dni Aktywności                                 i Zdrowego Odżywiania. A do tego szczypta wysiłku, rywalizacji dobrej zabawy podczas corocznego międzyklasowego Turnieju Piłki Siatkowej. To wszystko odbywało  się w naszej szkole od 30 stycznia do  1 lutego br.

Już pierwszego dnia odwiedzili nas stali goście z zakładu profilaktyki nowotworowej                                             z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu: Pani Agnieszka Jędrzejczak oraz Pan Łukasz Szczepański, przekonując, że warto się badać  i zapobiegać powstawaniu nowotworów piersi i jąder. W czwartek w auli szkoły odbyła się sesja  na temat „ Zdrowe odżywianie i tryb życia młodzieży” przygotowana przez klasę 2E pod opieką prof. T. Kolasińskiej, następnie wykład wygłosił fizjoterapeuta M. Różanek, współpracujący obecnie z reprezentacją Polski w piłce nożnej U-17 oraz                        z Akademią Lecha Poznań. Dotyczył on zapobiegania urazom oraz znaczenia rolowania i rozciągania mięśni. Ostatniego dnia w auli odbyło się spotkanie z licencjonowanym dietetykiem, Panem Marcinem Jackowiakiem na co dzień zajmującym się współpracą z zakresu optymalizacji żywienia człowieka, autorem dynamicznie rozwijającego się profilu na Instagramie ( mjackowiak_nutrition). Pod koniec dnia wykład- dotyczący HPV- wygłosił nasz biolog, prof. Mikołaj Komorowski.

Przez całe trzy dni w sali gimnastycznej odbywał się międzyklasowy turniej siatkówki. W tym roku zgłosiło się aż 17 drużyn, które zaangażowaniem i dobrą zabawą pokazały, że warto być aktywnym                         i czerpać ze sportu ogromną radość. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek było przygotowanie zdrowego dania lub przekąski, które konsumowano podczas dużej przerwy. Na chętnych czekały również warzywa, owoce oraz woda. W finale rozgrywek znalazły się kl. 3B i 3D. Po zaciętym meczu turniej wygrała kl. 3B J

Wisienką na torcie okazał się mecz zwycięzców turnieju z  absolwentami, których- oprócz byłych uczniów naszej szkoły- reprezentowało dwóch nauczycieli, prof. Ł. Kubzdyl i prof. K. Kubacki J

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH !!! J J J

K.KUREK