Home
Alicja Szmigiel laureatką XIII edycji ,,FanFila”

Alicja Szmigiel laureatką XIII edycji ,,FanFila”

Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu już po raz trzynasty ogłosił konkurs dla uczniów wielkopolskich szkół. Jury konkursowe w składzie: dr hab. Irena Górska, dr Krzysztof Hoffmann, dr hab. Marcin Jaworski, dr Sylwia Karolak, prof. dr hab. Ewa Kraskowska, dr hab. Ewa Rajewska, dr Marcin Telicki i prof. UAM dr hab. Elżbieta Winiecka przyglądało się pracom w następujących kategoriach: poezja, proza, przekład literacki z języka angielskiego (oryginałem było opowiadanie Mony Gardner pt. The Dinner Party) oraz etiuda filmowa.

Jak co roku wśród autorów nadesłanych prac nie zabrakło uczniów III LO. W tym roku praca ,,Forma” (w załączeniu) uczennicy kl. III d, obecnej absolwentki i maturzystki, Alicji Szmigiel,  została dostrzeżona  zarówno przez pracowników naukowych, jak i studentów. Alicja zajęła II miejsce w kategorii proza w XIII Konkursie Literackim o Nagrodę FanFila dla uczniów wielkopolskich szkół średnich oraz zdobyła wyróżnienie w kategorii proza przyznawane przez Studentów specjalności krytyka i praktyka literacka oraz specjalności kuratorstwo literatury.

Alicjo, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie pisarskiej! Tym samym zachęcamy pozostałych uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już w następnym roku szkolnym.

Beata Błaszczyk

 

 

 

-https://polonistyka.amu.edu.pl/dla-kandydata/dodatkowe-informacje/konkurs-literacki-o-nagrod-fan-fila

-http://polonistyka.amu.edu.pl/__data/assets/pdf_file/0006/382632/Werdykt-Jury-XIII-Konkursu-Literackiego-o-Nagrode-FanFila.pdf

20190417_131805 20190417_131830

Forma