Wielkopolska Superliga Liceów

W listopadzie 2023r rozpoczęliśmy międzyszkolną rywalizację z liceami Wielkopolski w ramach projektu „Wielkopolska Superliga Liceów”. Uruchomione zostały cztery ligi przedmiotowe: język angielski, matematyka, biologia i chemia.

W Lidze Matematycznej mierzą się zespoły z siedmiu wielkopolskich szkół. Zdolni uczniowie biorą udział w sześciu rundach, eksplorując wiedzę w obszarach matematyki pod okiem swoich nauczycieli-opiekunów w następujących tematach:

1. Liczby, zbiory.
2. Wyrażenia algebraiczne i ciągi.
3. Funkcje.
4. Równania i nierówności, układy równań.
5. Geometria na płaszczyźnie i w przestrzeni.
6. Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa.

WSL jest to przedsięwzięcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Za stronę merytoryczną odpowiedzialni są pracownicy naukowi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy gwarantują najwyższy poziom wiedzy!

Organizacyjno-administracyjną stronę zapewniają specjaliści z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli
w Poznaniu, natomiast za techniczną i multimedialną stronę odpowiadają specjaliści i inżynierowie z Projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.

Turniej potrwa do końca kwietnia 2024 roku.

Link do strony gdzie można śledzić rankingi oraz obejrzeć transmisję z poszczególnych rund:

Rywalizującym życzymy powodzenia!

Poniżej zdjęcia drużyn wraz z pełnymi składami.