Trójka na Poznańskiej Nocy Debaty
W nocy z 20 na 21 czerwca 2026 roku nasi uczniowie po raz ostatni w tym roku szkolnym wzięli udział w turnieju debat oksfordzkich – tym razem była Poznańska Noc Debaty, której gospodarzem było IV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. Naszych uczniów i absolwentów reprezentowali m.in.:
Drużyna Pierwsza
Karolina Balcer – absolwentka z roku 2025
Jakub Krzemiński – absolwent z roku 2025
Jakub Gogolewski – absolwent z roku 2026
Mateusz Raszyński – opiekun klubu debat
Drużyna Druga – PÓŁFINALISTKI ! ! !
Zofia Czekaj – klasa 3D
Weronika Huda – klasa 3D
Agata Gratkowska – klasa 2D
Olga Godlewska – klasa 1E
Obie drużyny wygrały swoje grupowe debaty. Drużyna Pierwsza musiała w ćwierćfinale uznać wyższość drużyny z Torunia, ale Drużyna Druga w pięknym stylu wygrała swoją debatę i zameldowała się w półfinale. Teza półfinałowej debaty brzmiała: „Jako cesarz bizantyński wolałbym, żeby moja garderoba była pełna ubrań z 2016 roku, niż żeby była pełna purpurowych szat”. Debata była przede wszystkim wyczerpująca ze względu na fakt, że skończyła się dopiero o 6 rano. Tu, niestety, nasze wspaniałe mówczynie uległy, ale efekt końcowy jest lepszy niż zakładaliśmy, bo mimo wspaniałej zabawy dziewczyny odniosły naprawdę duży sukces, który doskonale wieńczy długi i wyczerpujący sezon Szkolnego Klubu Debat.
Mateusz Raszyński