Uczniowie klas trzecich brali udział w warsztatach naukowych na Wydziale Fizyki i Astronomii UAM. Nie tylko zapoznali się z podstawami teoretycznymi eksperymentu A. A. Michelsona i E.W. Morleya, ale także samodzielnie budowali model interferometru użytego w tym ważnym doświadczeniu. No i udało się! Otrzymali bardzo wyraźny obraz interferencyjny.