Uczniowie klasy 3E pod opieką Pani profesor Joanny Baron-Grzesiak realizowali przez ostatnie dwa miesiące na lekcjach języka niemieckiego projekt edukacyjny poświęcony tematyce recyklingu, w tym jego historii oraz prawidłowej utylizacji odpadów. W ramach przedsięwzięcia przygotowali i przedstawili prezentacje w języku niemieckim, zwracając uwagę na wagę problemu segregacji śmieci oraz jej znaczenia dla ochrony środowiska.
Projekt był bardzo istotny ze względu na niewystarczającą świadomość wielu z nas w zakresie prawidłowego recyklingu.
Na podsumowanie projektu zaproszeni zostali uczniowie klas 1e oraz 3a. Gospodarze projektu wykazali się podczas wystąpień bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego oraz dużym zaangażowaniem w promowanie postaw proekologicznych.
Dla gości w programie znalazły się również elementy interaktywne, takie jak quiz dotyczący ekologii oraz gry edukacyjne np: projekt spalarni śmieci oraz przypomnienie zasad prawidłowej segregacji odpadów. Wszystkie aktywności angażowały uczestników i pozwalały w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę, a także rozwinąć kompetencje językowe.