Sukcesy matematyków

Drodzy uczniowie!

Kolejny rok szkolny dobiegł końca i zakończyły się też konkursy związane z matematyką. Cieszymy się, że chętnie bierzecie w nich udział. Poniżej przedstawione zostały listy konkursów i wyniki, które w nich osiągnęliście:

1. Etap okręgowy LXXI Olimpiady Matematycznej (organizator: Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej)

Stefan Zbąszyniak – klasa 3a

Mateusz Dokowicz – klasa 3c

Natalia Nowak – klasa 1Pc

1. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny (organizator: Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych)

Wyróżnienia – klasy 2:

Florkowski Jakub – klasa 2c

Małecki Kamil – klasa 2c

Brochocki Filip – klasa 2b

Wieczorek Michał – klasa 2b

1. XI Wielkopolska Liga Zadaniowa (organizator: Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Stefan Zbąszyniak – klasa 3a – III miejsce

1. XVIII edycja Konkursu Supermatematyk (organizator: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu)

Awans do finału klas pierwszych*:

Kucharski Kajetan – klasa 1Pc

Bernard Anna – klasa 1Gb

Myszkowska Marianna – klasa 1Gc

Awans do finału klas drugich*:

Futymski Wojciech – klasa 2a

Polcyn Adam – klasa 2b

*finał został przełożony na wrzesień 2020 z uwagi na pandemię COVID-19

1. Konkurs Matematyka i GeoGebra MaGIK (organizator: Warszawskie Centrum Geogebry przy Uniwersytecie SWPS)

Martyna Janas – uczennica klasy 2a – II miejsce w kategorii „Ilustracja elementów przyrody, techniki lub sztuki z Geogebrą”

1. Konkurs Adwentowy Wieniec Matematyczny (organizator: Samorząd Województwa Wielkopolskiego – Departament Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu)

Laureaci:

Florkowski Jakub – klasa 2c

Kiliańczyk Oskar – klasa 2c

Ponadto nasi uczniowie brali udział w konkursie „Matematyka w obiektywie”, organizowanym przez Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Należy też wspomnieć o niesłabnącym zainteresowaniem konkursie Kangur.

Dziękujemy serdecznie Panu dr inż. Leszkowi Jankowskiemu za kolejny rok pracy z naszymi olimpijczykami.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,

Wasi nauczyciele matematyki

Opracowała: Liliana Skrycka-Gryc