Garść propozycji w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbywa się w dniach 17 – 23 października 2022 r. pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery” zebrałam dla Was kilka ciekawych wydarzeń oraz projektów, w których jako uczniowie i uczennice szkoły średniej możecie wziąć udział.

Zapraszam do zaangażowania!

Katarzyna Banaszak – szkolny doradca zawodowy

>> DZIEWCZYNY W GRZE – To program stypendialno-mentoringowy, im. Karoliny Grochowskiej dla uczennic szkół średnich — III, IV i V klasy — będący wstępem do kariery w branży gier wideo. W jego ramach uczestniczki otrzymają wsparcie finansowe w postaci 12-miesięcznego stypendium w wysokości 1000 zł (brutto) przeznaczonego na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju, wiedzę merytoryczną oraz opiekę mentorską. Program oferuje możliwość poznania wielu praktycznych aspektów pracy w branży gier, a także szansę na zdobycie cennego doświadczenia.

Szczegółowe informacje: LINK

>> KONKURS NA INICJATYWY MIĘDZYNARODOWE – Zapraszam młodzież z naszej szkoły do składania wniosków w ramach programu Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego „Generacja V4”. Na realizację wspólnych działań młodzieży (12-30 lat) z państw Grupy Wyszehradzkiej można otrzymać dofinansowanie do 10 tys. euro. Propozycje projektów można składać do 31 października br. Osoby zainteresowane ubieganiem się o środki, zapraszam do kontaktu: doradcazawodowy@lo3.edu.pl.

Szczegółowe informacje: LINK

>> MŁODZIEŻOWY FUNDUSZ KLIMATYCZNY – Tworzycie grupę co najmniej trzyosobową? Jest wśród Was osoba, która ma ukończone osiemnaście lat? Ten Fundusz jest dla Was! Możecie złożyć wniosek o dotację w wysokości do 1000 zł na działania, które: popularyzują aktualną wiedzę na temat zmian klimatu, upowszechniają rzetelne analizy i raporty o ekologicznych, społecznych i ekonomicznych konsekwencjach tychże zmian, angażują społeczności lokalne i wzmacniają działania młodych osób na rzecz ochrony klimatu. Z dotacji sfinansować możecie np. przejazdy, opłaty za internet, telefon, koszty materiałów biurowych, plastycznych, produkcji materiałów audiowizualnych, licencji etc.).

Szczegółowe informacje: LINK

>> KONKURSY DLA MŁODZIEŻY – Aktualnie portal www.mojestypendium.pl oferuje kilka propozycji konkursów dla uczniów szkół średnich. Zachęcam do zapoznania się z ofertą!

Szczegółowe informacje: LINK

>> STYPENDIA DLA MŁODZIEŻY – Aktualnie portal www.mojestypendium.pl oferuje kilka propozycji stypendiów dla uczniów szkół średnich. Zachęcam do zapoznania się z ofertą!