Zajęcia akademickie

We wrześniu uczniowie klas 2e oraz 2f o profilu biologiczno – chemicznym uczestniczyli

w warsztatach na Politechnice Poznańskiej w Zakładzie Elektrochemii Stosowanej.

Zajęcia były poświęcone zagadnieniom związanym z wytwarzaniem, a następnie zastosowaniem materiałów elektrodowych w szeroko rozumianych chemicznych źródłach prądu.  W trakcie zajęć uczniowie mogli poznać aparaturę, która służy do realizacji wspomnianych celów,  a także do modyfikacji oraz przeprowadzania gruntowej charakterystyki badanych materiałów. Zakład, w którym gościliśmy, prowadzi badania opierające się na wykorzystaniu różnych węgli
w elektrochemii i to właśnie węgiel znalazł się w centrum naszego zainteresowania.

Był to bardzo dobrze spędzony czas. Zagadnienie okazało się bardzo interesujące dla uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadawali pytania i rozwiewali wątpliwości.

Serdecznie dziękuję Panu dr. hab. Piotrowi Krawczykowi, dr Małgorzacie Osińskiej, dr. inż. Tomaszowi Rozmanowskiemu oraz dr. inż. Bartoszowi Gurzędzie za przybliżenie tematu, podzielenie się swoją pasją, a Pani dr inż. Marcie Woźniak – Karczewskiej-  za koordynowanie zajęć.

Ewelina Framska