FIZYKA I TECHNIKA – WCZORAJ I DZISIAJ

W ramach uroczystości związanych z obchodami Jubileuszu 95-lecia III LO w Poznaniu, w sali 110, została przygotowana wystawa sprzętu technicznego obrazująca dawne urządzenia oraz szkolne pomoce naukowe. Dzięki pomocy wielu uczniów, którzy udostępnili nam swoje pamiątki rodzinne, mogliśmy pokazać: stare aparaty fotograficzne, wagi, sprzęt grający, płyty winylowe, rzutniki, radia, siłomierze, kalkulatory, żelazka itp. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych absolwentów, jak i uczniów będących w tym dniu w szkole. Szczególne zainteresowanie wzbudzały stare zdjęcia z życia naszej szkoły w latach 1960 -1980. Organizatorem wystawy byli nauczyciele fizyki: Pani prof. Emilia Misch i Pan prof. Janusz Pużanowski, którzy dziękują wszystkim uczniom za przygotowanie ekspozycji i udostępnienie swojego prywatnego sprzętu technicznego.

jubileusz 001

jubileusz 002 jubileusz 006 jubileusz 008 jubileusz 009 jubileusz 010