Spain and Italy – workshops in English

W dniu 13.12 klasa 2D po raz kolejny uczestniczyła w warsztatach z wolontariuszami Service Civil International. Najpierw Jona Bethune zabrał nas w anglojęzyczną podróż do Hiszpanii opowiadając o swoim kraju, jego historii i kulturze. Niewielka część zajęć odbywała się też po hiszpańsku, bo uczniowie uczą się tegoż języka jako drugiego języka obcego. W ten sposób zajęcia były bardzo ciekawym wydarzeniem międzykulturowym. W drugiej części warsztatów uczniowie wzięli udział w grze przygotowanej przez Elwirę Amatuzzi o kulturze i tradycjach włoskich. Elementy rywalizacji spowodowały, że uczniowie byli bardzo zaangażowani a przy okazji dobrej zabawy ćwiczyli język angielski w praktyce. W styczniu w podobnych zajęciach weźmie też udział klasa 1D.

Beata Bartłomiejczak