Peace and Fast Fashion – workshops

23 listopada 2023r. klasa 2D wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez Elia i Nargiz (wolontariuszy ze Słowenii i Azerbejdżanu) ze Stowarzyszenia Jeden Świat, będącego częścią Europejskiego Korpusu Solidarności. Pierwsza godzina warsztatów dotyczyła szeroko rozumianego pokoju – pokoju na świecie, życia w zgodzie z samym sobą i w zgodzie z naturą. Druga część zajęć poświęcona była problemowi  tzw. szybkiej mody (fast fashion). Uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący cyklu życia jednej koszulki i zastanawiali się w jaki sposób można kupować ubrania, by nie niszczyć planety. Młodzież wykazała się dużą znajomością tematu, co nawet zaskoczyło prowadzących.
Warsztaty jak zawsze odbywały się w języku angielskim, będąc świetną lekcją języka angielskiego w praktyce.
W takim samych zajęciach w grudniu wezmą też udział uczniowie 1D i 3D.
Beata Bartłomiejczak