Zwycięstwo naszych matematyków

Zwycięstwo naszych matematyków.

Rozpoczęła się III edycja Wielkopolskich Meczów Matematycznych. Do tegorocznego turnieju przystąpiło w sumie osiemnaście szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i Wielkopolski. Szkoły reprezentowane są przez 10-osobowe drużyny, które zostały podzielone na sześć grup turniejowych. W fazie grupowej turnieju, spośród osiemnastu szkół, wyłonionych zostanie osiem, które przejdą do ćwierćfinału. W meczach półfinałowych udział wezmą cztery drużyny, z których do finału przejdą dwie najlepsze. Zwycięzca III edycji WMM zostanie wyłoniony podczas meczu finałowego, który odbędzie się 12 grudnia 2015 r., na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

W czwartek 15.10.2015 nasza szkoła podjęła reprezentację X LO, która po raz pierwszy wzięła udział w meczu. Drużyny miały najpierw godzinę na rozwiązanie zadań. Potem rozpoczął się mecz. Nasi uczniowie poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze. Ostatecznie rozgrywka skończyła się wygraną naszej drużyny 36:13. Gratulujemy! Brawa należą się też uczniom z X LO, za których trzymamy kciuki. Niedługo będą grać z I LO – naszym następnym przeciwnikiem.

Małgorzata Rożek

Skład naszego zespołu: