Sprawozdanie z zajęć akademickich z historii

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2023/2024 humanistyczne klasy akademickie wzięły udział w wielu zaplanowanych zajęciach z zakresu historii i archeologii prowadzonych przez pracowników naukowych. Zajęcia zorganizował p. Marek Jekel.

19 i 20 września uczniowie klas IV d i III d udali się na Wydział Historii UAM i wzięli udział  w zajęciach z cyklu ,,Powtórka przed…”. Była to już XVII edycja wykładów                         i warsztatów z historii dla uczniów szkół ponadpodstawowych.  W tym roku zajęcia skonstruowane zostały wokół tematu: ,,Potęga umysłu – odkrycia, wynalazki, innowacje.”  (załącznik)

4 grudnia klasy Id i IIId wzięły udział w zajęciach ,,Archeologia Poznania”, które przeprowadziła mgr Małgorzata Klunder,  archeolog – praktyk i autorka książek. Prowadząca zaprezentowała badania archeologiczne dotyczące miasta – szlakiem od Ostrowa Tumskiego do budynku III LO.

12 grudnia profesor Mateusz Stróżyński  przeprowadził zajęcia dla uczniów kl. IIId. Ich tematem był ,,Święty Augustyn – życie i myśl”. Prowadzący przedstawił filozoficzną                              i teologiczną spuściznę oraz  kontekst historyczny twórczości Augustyna z Hippony.

Powtorka-XVII_2023_program_19.09