Konkurs Cyberliga 1.0 – I miejsce

W dniu 15.06 odbył się konkurs Cyberliga 1.0 w ramach projektu „ENIGMA – Wsparcie nauczania matematyki i informatyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych Metropolii Poznań” w którym brała udział drużyna naszej szkoły z klasy 1c „NASzA TRÓJKA” w VIII LO w Poznaniu.

Temat przewodni konkursu CYBERLIGA 1.0 to Misja na Marsa. Drużyny musiały zmierzyć się z zadaniami na macie konkursowej, która – w sposób symboliczny – pokazuje poszczególne etapy przygotowywania ekspedycji załogowej na Marsa oraz opracować projekt badawczy związany z tym tematem.

W konkursie drużyny były oceniane w dwóch kategoriach: Robot Game i Konstrukcja Robota.

„NASzA TRÓJKA” zajęła I MIEJSCE czym bardzo cieszymy się i gratulujemy zwycięzcom!