Zajęcia akademickie klas Vespucci w roku szkolnym 2021/2022

Rok szkolny 2021/22, pomimo trudności związanych z trwającą pandemią COIVD, należał do udanych. Uczniowie klas o profilu matematyczno-geograficznym (Vespucci) uczestniczyli w wielu zajęciach akademickich. Podczas wykładów, warsztatów, ćwiczeń prowadzonych przez pracowników akademickich uczniowie zdobywali wiedzę o Tanzanii, dendrochronologii czy sztuce w geografii. Mieli również okazję wcielić się rolę w nawigatorów statku Fryderyk Chopin, poznać egzotyczną Wyspę św. Tomasza oraz analizować mapy satelitarne. Łącznie uczniowie klas 1B oraz 3Pb skorzystali z 19 godzin zajęć akademickich, natomiast 2B z 23. Średnia frekwencja była wysoka i oscylowała w okolicach 90% we wszystkich klasach.

Miejmy nadzieję, że od kolejnego roku szkolnego zajęcia akademickie powrócą do tradycyjnego, stacjonarnego charakteru.

Krzysztof Kubacki