ZAKŁADANIE I PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – udział III klas w szkoleniach

W dniach 14 – 15 czerwca br. w naszej szkole klasy III wzięły udział w szkoleniach pt. Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej – wprowadzenie do tematu „własnej firmy”, które poprowadziła p. Małgorzata Michalska-Dudek z Urzędu Miasta Poznania. Bardzo dziękujemy za możliwość spotkań, poświęcony czas na rzecz naszych uczniów i uczennic oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem „z pierwszej ręki”. P. Michalska-Dudek jest ekspertką w swojej dziedzinie i od wielu lat wspiera przedsiębiorczość oraz przedsiębiorców w Poznaniu.

Program spotkań:

1. Działania Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa wspierające przedsiębiorczość.
2. Działalność nierejestrowa.
3. Formy prawne wykonywania działalności gospodarczej
4. Procedura założenia indywidualnej działalności gospodarczej.
5. Wpis w CEIDG – na co należy zwrócić uwagę.
6. Źródła finansowania działalności gospodarczej.

Szkolenie poprowadziła Małgorzata Michalska-Dudek – kierownik Oddziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. Prowadzi i organizuje szkolenia dla przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej w Ośrodku Poznań Biznes Partner, zajmuje się także doradztwem biznesowym. Współpracuje z wieloma poznańskimi instytucjami otoczenia biznesu, promując przedsiębiorczość i przedsiębiorców.

Drodzy uczniowie! Drogie uczennice!
Jeśli macie pomysł na temat szkolenia i jego realizację w Waszych klasach w roku szkolnym 2022 / 2023
– zachęcamy, aby napisać o swoich propozycjach na adres: doradcazawodowy@lo3.edu.pl.

Pozdrawiamy serdecznie!
Szkolny zespół psychologiczno-pedagogiczny