Tydzień Noblowski – za i przed nami

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i projektów. Po raz kolejny podjęliśmy współpracę z Uniwersytetem Warszawskim w Tygodniu Noblowskim. Tydzień upłynął szybko, a my dorastaliśmy do omówienia ,,Septologii” J.Fossego. W ostatnim tygodniu edukacji wczytywaliśmy się z  uczniami kl. III D w karty powieści Noblisty. Podjęliśmy niełatwą próbę nakreślenia portretu bohatera ,,Septologii” oraz poddaliśmy analizie język utworu.

W kolejnej, tegorocznej, edycji Tygodnia Noblowskiego (do udziału w której zostaliśmy zaproszeni) zanim poznamy nazwisko laureata w dziedzinie literatury za rok 2023 (10 października) i przyjrzymy się jego twórczości, uczniowie klasy maturalnej staną się przewodnikami po noblowskich meandrach i twórczości J. Fossego (część wykładowa i część  warsztatowa) wśród uczniów kl. I i II D.

W załączeniu harmonogram Tygodnia Noblowskiego 2024.

Beata Błaszczyk